Тернопільський технічний коледж ТНТУ ім. І. Пулюя

Звіт колективів художньої самодіяльності «Доки живе пісня – доти живе народ!»

О пісне вкраїнська! Дзвінка, невмируща,
Ти мука і радість, ти гнів і любов.
Наснага твоя, чарівна і живуща,
Ввійшла в нашу душу,
Ввійшла в нашу кров.

Пісня – це голос душі, її неповторні переливи, її радісний сміх, її тужливий плач, її мужній поклик.. А українська пісня – особливо неповторна, бо в ній назавжди закарбувались основні риси народного характеру українців – їх приязність та гостинність, мужність та незалежність, рішучість та працьовитість.
Цьогорічний звіт колективів художньої самодіяльності, що відбувся 29 березня 2012 року у культурно-мистецькому комплексі «Політехнік» ТНТУ ім. І. Пулюя під гаслом вшанування 140-річного ювілею від дня народження видатної співачки С. Крушельницької.

Уже з перших хвилин обіцяв глядачам феєричне дійство та безліч прекрасних номерів. Обласний творчий звіт-конкурс колективів художньої самодіяльності це – завжди неповторне, яскраве, захоплююче, феєричне дійство, оскільки в ньому беруть участь всі танцювальні, вокальні, музичні колективи, діючі в межах коледжу. Щороку завдяки підготовці творчого звіту на обрії талановитої молоді коледжу запалюються все нові зірочки, а кожен наступний номер перетворюється на відкриття іще одного таланту,ось чому виховна робота та творча самодіяльність Технічного коледжу традиційно перебувають в числі кращих серед ПТНЗ І-ІІ р.а. в Тернопільській області.
На цьогорічному звіті колективів художньої самодіяльності результати наполегливої праці протягом року продемонстрували художні керівники  - Лук’янчук Н.В., Рудак М.А., Мацейків А.А., Лірська Л.В., керівник духового оркестру коледжуЛуцишин Б.М., акомпаніатор коледжу Прохоров В.В. Вдячна публіка зустрічала їх гучними аплодисментами – ці люди, чия щоденна праця перетворилася на творення свята, заслужено здобули повагу та авторитет не лише серед студентства та учнівства, але й серед працівників коледжу.

ПРОГРАМА ЗВІТУ КОЛЕКТИВІВ ХУДОЖНЬОЇ САМОДІЯЛЬНОСТІ  2012 н.р.

 1. «Ой у лісі на полянці» – у виконанні  хору, керівники – Н. Лук’янчук та М. Рудак
 2. Укр. нар. пісня «За городом козу пасла». Виконує мішаний хор. Художні керівники – Наталія Лук’янчук та Мар’яна Рудак.
 3. Неоніла Очеретовська – «Соломії», читає Сергій Ішков.
 4. Танцювальний ансамбль «Глорія». Гуцульський танець. Художній керівник – Лариса Лірська.
 5. Укр. нар. пісня « Гей степами». Виконує чоловічий квартет. Художній керівник – Мар’яна Рудак.
 6. Духовий оркестр. Михайло Віятик «Тернопільська урочиста», Богдан Сапелюк «Будьмо! – в’язанка українських пісень», П. Майборода «Київський вальс». Художній керівник – Богдан Луцишин.
 7. Фламенко. Виконує танцювальний ансамбль «Глорія». Художній керівник – Лариса Лірська.
 8. Ансамбль хлопців із укр. нар. піснею «Мав я раз дівчиноньку». Художній керівник – Мар’яна Рудак.
 9. Укр. нар. пісня «Ой у вишневому садочку», виконують Наталія Лук’янчук та Мар’яна Рудак, Назар Казьмірчук.
 10. Укр. нар. пісня у обробці Я. Кулешка, аранжування Т.Водяного. «Нині, нині дома сама», художній керівник – Наталія Лук’янчук.
 11. Михайло Глядик. Гумореска.
 12. Д. Браун «I feel good», виконує Юлія Чернякова, художній керівник – Анатолій Мацейків.
 13. Вальс. танцювальний ансамбль «Глорія», художній керівник – Лариса Лірська.
 14. Слова і музика Павла Доскача, «Дністрянка», виконує Вандамм Погосян.
 15. Мішаний хор. Керівник – Анатолій Мацейків. Вокальні твори: укр. нар. пісня у обробці Олександра Стадника «Там під Львівським замком», слова і музика В.Островського, «Зоріє небо над селом».
 16. Українська народна пісня у обробці Г.Вірьовки «Не щебече соловейко», виконує тріо у складі Наталії Лук’янчук, Мар’яни Рудак та Ольги Коневич.
 17. «Весела перерва», художній керівник – Анатолій Мацейків.
 18. Танго. Виконує танцювальний ансамбль «Глорія». Керівник – Лариса Лірська.
 19. «Мова єднання» слова та музика  Олександра Калищука, виконує Юлія Чернякова.
 20. «Козацькому роду нема переводу» у виконанні мішаного хору . Керівники – Наталія Лук’янчук і Мар’яна Рудак .

Минулого року усі глядачі творчого звіту мали змогу долучитися до знакової подіїу звіті з шаленим успіхом дебютував танцювальний колектив «Глорія» під керівництвом талановитого хореографа, учасника та переможця великої кількості всеукраїнських та  міжнародних танцювальних конкурсів Лариси Лірської. Минув рік, і чимало змінилося. Окрім одного – мистецтва та наполегливості танюристів. Цьогоріч «Глорія» презентувала публіці цілий букет танців. Тут були і запальний фламенко, і гарячий пристрасний танго, і ніжний та замріяний вальс. Не обійшлося без запального гуцульського танцю та кількох хореографічних постановок до вокальних номерів. У постановках вражало все – і яскравість костюмів, і талант учасників, їх цікавість та самобутність.  Що ж ми  ще можемо додати? Лише одне – так тримати!
Щороку звіт колективів художньої самодіяльності нагадує грандіозне дійство, сповнене несподіванок та приємних сюрпризів. Не обійшлося без відкриттів і цього разу. На небосхилі обдарованої молоді загорілися дів зірочки. Ними стали два юнаки– Сергій Ішков та Вандамм Погосян.
Вандамм Погосян відомий у середовищі коледжівського студентства як спортсмен, неодноразовий переможець та призер регіональних та всеукраїнських чемпіонатів із дзюдо. Але на звіті колективів художньої самодіяльності він постав у абсолютно незвичній ролі -  як талановитий виконавець пісень із дивовижним голосом.
Сергій Ішков – поки ще учень. Він наполегливо працює, оволодіваючи фахом працівника туристичного господарства. Цьогоріч він виступив із почесною роллю ведучого-конферансьє  і здобув чимало схвальних відгуків про свою роботу з боку строгого журі.
У Технічному коледжі з 1980 року діє зразковий духовий оркестр під крилом його незмінного керівника Луцишина Богдана Михайловича. Оркестр коледжу неодноразово здобував численні нагороди на різноманітних конкурсах та оглядах, був нагороджений грамотами, дипломами обласного, міського відділів освіти України. Духовий оркестр Технічного коледжу є одним з небагатьох аналогічних колективів, котрі все ще продовжують активно діяти в навчальних закладах Тернопільської області.  У 1996 році духовому оркестру Технічного коледжу ТНТУ ім. І. Пулюя Міністерством освіти і науки України присвоєно почесне звання «Народний художній».
На цьогорічному обласному творчому звіті колективів художньої самодіяльності духовий оркестр Технічного коледжу, як звичайно, зустрічав веселою музикою гостей свята у вестибюлі «Політехніка», створюючи таким чином незабутню атмосферу урочистого дійства. До уваги журі оркестр представив інструментальні твори «Тернопільська урочиста», «Будьмо», «Київський вальс», завоювавши бурхливі овації захопленої аудиторії.
Творячи свято, кожен з нас отримує найцінніше, що тільки може бути – вдячність, увагу та схвалення тих, кому це свято було подароване.
Слід відмітити, що авторитетні фахівці були захоплені виступами виконавців та колективів коледжу. Роботу всіх, хто долучився до організації та проведення свята, було належно оцінено.
Першим запросили до слова директора Технічного коледжу, доц., к.т.н., Заслуженого працівника освіти України, шановного Володимира Павловича Калушку, котрий протягом усієї своєї діяльності не покладаючи рук, працює над утвердженням не лише престижу коледжу, але й розвитком та підвищенням значущості українського мистецтва у середовищі учнівської та студентської молоді коледжу.
Змогу висловитися отримало також і поважне журі, котре високо оцінило працю усіх, хто плідно працював над створенням цього прекрасного та незабутнього свята!
Свято завершилося, але ніколи не завершується праця тих, хто його творить!. Отож, успіхів їм, натхнення та снаги!
 

Коментарі не дозволені.